تاریخچه تبلیغات

۱۲ مرداد ۱۳۹۴

اولین محصول تبلیغاتی در ایالات متحده تکمه های یادبودی مربوط به زمان انتخابات جرج واشینگتن در سال ۱۷۸۹ بود. اوایل قرن ۱۹ تقویم، خط کش یا کالاهای چوبی تبلیغاتی وجود داشت اما تا اواخر قرن ۱۹ صنعت سازماندهی شده ای برای ساخت و تولید کالاهای تبلیغاتی وجود نداشت.

جاسپر میکس، صاحب چاپخانه ای در کوشاکتن اوهایو، توسط بسیاری به عنوان بنیانگذار این صنعت معرفی شده است. او یک مغازه کفاشی را متقاعد نمود تا کیف هایی با اسم مغازه به مدارس محل تحویل دهد. هنری بیچ صاحب چاپخانه دیگری در کوشاکتن و رقیب میکس از این ایده استفاده کرد و به زودی آن دو نفر مشغول چاپ و فروش کیف هایی برای جواهرات، شلاق اسب، جعبه کارت، تقویم، لباس، پیشبند و حتی کلاه برای اسب ها شدند.

 در ۱۹۰۴ دوازده تولید کننده کالاهای تبلیغاتی گرد هم آمدند و اولین شرکت تجاری این صنعت را تاسیس کردند. آن سازمان اکنون شرکت بین المللی محصولات تبلیغاتی PPAI است که در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰۰ عضو جهانی دارد. PPAI نماینده صنعت محصولات تبلیغاتی بیش از ۲۲۰۰۰ توزیع کننده و حدود ۴۸۰۰ تولید کننده است.

صنعت کالاهای تجاری UK و ایرلند به طور رسمی زمانی پدیدار شد که بازاریابی شرکت ها در اواخر دهه۱۹۵۰ پیچیده تر شد. قبل از این اتفاق ممکن بود شرکت ها هدایایی ضمنی تهیه کنند اما صنعت شناخته شده ای برای کالاهای تبلیغاتی وجود نداشت. انفجار واقعی در رشد صنعت کالاهای تبلیغاتی در دهه ۱۹۷۰ رخ داد در این زمان تعداد فزاینده ای از شرکت های تجاری مزایای تبلیغ هویت صنفی و محصولاتشان را از طریق هدایایی با لوگوی خودشان متوجه شدند. در سال های اولیه محدوده محصولات محدود بود اما در اوایل دهه ۱۹۸۰ درخواست هایی از طرف توزیع کنندگان مبنی بر کاتالوگی تبلیغاتی با لوگوی خودشان جهت ارائه به مشتریان افزایش یافت. در سال های آخر این کاتالوگ ها شایع شد و توزیع کنندگان می توانستند تصویر صنفی خود را بازتاب دهند و آن ها را بدون واسطه به مصرف کننده نهایی بدهند. در سال های اولیه کاتالوگ های تبلیغاتی ابزار فروش موثری به حساب می آمد و مشتریان محصولاتی که در صفحات ارائه شده بود را می خریدند.

 

برچسب ها

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

  1. parisa says: parisa

    سلام آیا طراحی کارت ویزیت هم انجام میدید؟

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :